Vyriešiť to sám alebo s pomocou?

Doba čítania: 4min

Faktom je, že 3 % cestujúcich sa denne počas svojich ciest stretáva so situáciou, že ich let je oneskorený alebo zrušený. Toto číslo sa nemusí zdať vysoké, ale čo ak ste jedným z tých cestujúcich, ktorí uviazli na letisku? Kedy majú leteckí pasažieri nárok na kompenzáciu a ako postupovať, sme si povedali v článku TU. V tomto článku sa budeme venovať tomu, kto by mal túto situáciu riešiť.

Riešiť situáciu na vlastnú päsť má svoje výhody a nevýhody, rovnako ako riešiť neočakávanú situáciu na letisku cez sprostredkovateľa, ako je naša alebo iná konkurenčná agentúra. Preto vám prinášame informácie o tom, pre koho táto služba nie je určená, a dôvody, prečo a kedy by sa mal cestujúci obrátiť na spoločnosť, ktorá to vyrieši za neho.

Pre koho táto služba nie je určená

Tak ako pri všetkom, aj tu platí, že táto služba nie je pre každého. Medzi tých, pre ktorých táto služba nie je vhodná, patria cestujúci, ktorí majú:

Časovú dispozíciu Podľa našich doterajších skúseností môže proces riešenia žiadosti s leteckou spoločnosťou trvať niekoľko týždňov až mesiacov, pričom intenzita kontaktu s leteckou spoločnosťou sa líši. Letecká spoločnosť môže mať “dodatočné otázky, ktoré sú úplne nevyhnutné” zhrnuté a vymenené s vami v 2 – 3 e-mailoch, alebo až po urgovanie a nereagovanie leteckej spoločnosti, čo sa môže vyšplhať na 20 – 30 e-mailov. Letecká spoločnosť má 30 dní na to, aby odpovedala, takže v niektorých prípadoch si vymeníte jeden e-mail za mesiac.

Znalosť anglického jazyka S leteckými spoločnosťami sa komunikuje v 98 % prípadov v angličtine, preto je nevyhnutné ovládať tento jazyk.

Znalosti na vyhodnotenie pravdivosti prípadu Ľutujeme, nárok na finančnú kompenzáciu nemáte z dôvodu “extraordinary circumstances” (takzvané mimoriadne okolnosti) je najčastejšia odpoveď ktorú pasažieri dostávajú. V prípade, že si zistíte, v akých prípadoch môže táto skutočnosť nastať, ako ju preveriť a dokázať, že to tak bolo alebo nebolo, je v tomto prípade naozaj nevyhnutné. Nakoľko si to treba naštudovať, ma vracia k bodu 1 o časovej dispozícii. 

*Až 65 % pasažierov, ktorí si o kompenzáciu žiadajú sami, po tejto hláške naďalej nevymáhajú kompenzáciu a o ňu prichádzajú, aj napriek tomu, že na ňu majú nárok.

Keď si pasažier rieši kompenzáciu sám, má to aj výhody v tom, že po získaní žiadosti mu nikto nestrhne poplatok za vyriešenie prípadu. Ak ste si teda na väčšinu vyššie spomenutých bodov odpovedali, že sa vidíte v tomto opise, naša služba nie je úplne pre vás nakoľko nás vyhľadávajú primárne cestujúci ktorí sa chcú všetkým vyššie spomenutým veciam vyhnúť.

5 dôvodov a výhod, keď za pasažiera rieši meškanie alebo zrušenie letu niekto iný

Jednoduchosť a pohodlnosť Po vyplnení formulára na webovej stránke, pasažieri spíšu všetky údaje o problémovom lete. Ak sú všetky uvedené informácie správne, od tohto momentu cestujúci len sleduje, ako sa mení status v systéme ohľadom jeho žiadosti. Nemusí odpovedať leteckým spoločnostiam, ktoré na neho zabúdajú alebo ho zavádzajú.

Spracovanie žiadosti Flywize preverí nárok, a ak je pasažier oprávnený na kompenzáciu, spoločnosť za neho prevezme celú komunikáciu s leteckou spoločnosťou. To zahŕňa podanie žiadosti, sledovanie stavu a prípadné právne kroky v prípade, že letecká spoločnosť nespolupracuje.

Odborné znalosti Tieto spoločnosti majú skúsenosti s riešením podobných situácií a poznajú všetky zákonné predpisy. Tým pádom sú šance na úspešné získanie kompenzácie vyššie. V niektorých prípadoch sa môže stať, že nemáte nárok podľa zákona Európskej únie, ale podľa zákona v USA alebo UK. Tieto spoločnosti to neodradí; nakoľko vedia aké zákony v iných krajinách sú.

Rýchlosť “Ja som nevedel kontaktovať leteckú spoločnosť rok a pol. Keď mi konečne odpísali, povedali, že nemám nárok, vaša konkurencia mi to povedala tiež, tak som si povedal, že nemám čo stratiť a skúsim to ešte s vami. Ďakujem, že ste mi po troch týždňoch vymáhania kompenzáciu na účet poslali.” Správy od našich klientov, ako je táto, nám pripomínajú, prečo Flywize začal. Faktom je, že niektoré letecké spoločnosti vyriešime v priebehu dvoch týždňov, zatiaľ čo iné riešime aj niekoľko mesiacov. Záleží to od viacerých faktorov. Článok kedy vybavenie kompenzácie môže trvať dlhšie sme spísali TU.

Bez rizika Úprimne, koľkokrát ste niekomu povedali, že mu to dáte zdarma, ak sa vám to nepodarí vyriešiť? Dokonca ste navrhli, aby vopred nič neplatil a len v prípade spokojnosti a úspechu poslal faktúru. Je to moment, kedy si musíte byť istí, že ste tak dobrí, že to ocení aj váš klient. Presne takto fungujeme. Vopred nemáme žiadne poplatky, nárok na honorár máme len v prípade, že veci doriešime do úspešného konca.

V prípade, že ste za posledné 3 roky mali meškajúci alebo zrušený let, náš tím odborníkov ho veľmi rád preverí na našej webovej stránke. Ako ste však mohli vidieť, v tomto článku sme sa snažili zdôrazniť, že použitie tretej strany nie je pre každého, ale že to môžete vyriešiť aj sami. Je to teda len na vás, koľko času a úsilia do toho chcete investovať. Hlavne cestujte.

Autor: Oľga Mareková

Dátum: 30.04.2024